Zobacz broszurę kierowcy

Najnowsze wiadomości ze świata kartingowego

Motowizja strategicznym partnerem medialnym IAME Series.

Do grona sportów motorowych wspieranych przez Motowizję dołączył karting. Stacja stała sięstrategicznym partnerem medialnym nowości na polskim rynku – IAME Series.

IAME Series to niezwykle popularna formuła zawodów kartingowych, która w tym roku rozegra swoją pierwszą polską edycję. Organizatorzy chcą wnieść powiew świeżości do świata polskiego kartingu, a patronat Motowizji ma w tym pomóc.

Pierwsza w historii runda polskiej IAME Series odbędzie się 17 i 18 sierpnia na Kartodromie Bydgoszcz. Rywalizacja rozegra się w pięciu kategoriach. Zwycięzcy 3 (Mini, Junior, Senior) z nich dostanie życiową szansę – bilet na wielki finał IAME Series we francuskim Le Mans, gdzie zmierząsię wszyscy najlepsi zawodnicy startujących w regionalnych cyklach tej marki.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali klasę „Bezpiecznie przez karting”. Ma ona wprowadzićnajmłodszych zawodników nie tylko do świata kartingu, ale przygotować do przyszłego uczestnictwa w ruchu drogowym. Startujący nie tylko nauczą się podstawowych zasad jazdy po torze, ale będą mogli także nauczyć się szacunku do innych użytkowników dróg.

W ramach partnerstwa Motowizji z IAME Series, na antenie ukaże się relacja z tego niezwykłego wydarzenia.

Krzysztof Mikulski – prezes Motowizji

„Sport motorowy, zwłaszcza ten polski, ma dla nas ogromne znaczenie. Karting stanowi fundament pod inne serie wyścigowe, dlatego też mamy nadzieję, że wspierając polski karting, wspieramy przyszłe sukcesy naszych rodaków w motosporcie. Obecność kartingu na antenie Motowizji będzie stanowić idealne uzupełnienie oferty sportowej i sprawi, że nasi widzowie będą mieli szansę obserwować jak rozwija się kariera kierowcy wyścigowego od samego startu aż po najbardziej prestiżowe serie zagraniczne."

Karol Lubas - Dyrektor generalny LRC Promotion (promotor IAME Series)

„Kolejna świetna wiadomość dla środowiska kartingowego. Motowizja to wymarzony partner w zakresie medialnym. Jako nowa w Polsce seria kartingowa budujemy solidne show, przy udziale mocnych partnerów medialnych co jest niezbędne dla rozwoju tego sportu. Chcemy pokazać prawdziwe oblicze kartingu, przełamać kilka mitów oraz zapewnić jeszcze większy prestiż rywalizacji w IAME Series. Udział Motowizji w tym projekcie to dla nas ogromne wyróżnienie, a dla zawodników i sponsorów ważna promocja. Dla widzów to z kolei okazja, aby lepiej zrozumieć obowiązkowy krok w drodze do F1 i innych topowych serii. Nie możemy doczekać się pierwszych minut pokazujących naszych wojowników w akcji.”

Partnerzy